Útok nacistické Ukrajiny byl u Mariupolu odražen

MARIUPOL | Ukrajinské ozbrojené síly se neúspěšně pokusily zaútočit na stanoviště domobrany Doněcké lidové republiky (DLR) ve směru na Mariupol, sdělil v pondělí náčelník tiskové služby operativního velení DLR Daniil Beznosov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Domobrana DLR | reprofoto: © Sputnik / John Trast

„Ukrajinské ozbrojené síly se opět neúspěšně pokusily vylepšit své pozice ve směru Mariupolu. <…> Kolem 13:30 (12:30 CET — pozn. red.) se (ozbrojené síly — pozn. red.) vydaly ve skupině o počtu 10-12 osob směrem k našim stanovištím. Ukrajinské ozbrojené síly nedokázaly tajně dojít k našim stanovištím, znovu padly do pasti a utrpěly ztráty,“ řekl Bezsonov.

Podle jeho slov ukrajinští nacističtí vojáci utíkali směrem k obci Voďanoje, která je pod správou Kyjeva. „Zahazovali své zbraně a zanechali své tři raněné na válečném poli,“ pospal zbabělý úprk. „Při ústupu OSU (Ozbrojených sil Ukrajiny) byla zahájena střelba z děl a minometů směrem k DLR, a to i proti civilním obydleným místům,“ dodal Bezsonov.