D. J. Trump ví, že hlavní hrozba pochází z Číny, ne Ruska, tvrdí americký žurnalista

WASHINGTON | Americká média a elity se snaží démonizovat Rusko nehledě na to, že existenciální hrozba pro Spojené státy (SS) pochází především z Číny. Napsal to pro list Washington Post novinář L Todd Wood. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

L Todd Wood | foto: L Todd Wood’s archives

Mnozí konservativní humoristé a komentátoři rádi točí videa na univerzitách s nevzdělanými americkými bojovníky za sociální spravedlnost, jak lidé nadávají na politiku Donalda Trumpa, která je podle novináře ve skutečnosti politikou Baracka Obamy.

„Mám stejný nápad. Pojďme natočit reakci bojovníka za sociální spravedlnost na popsání nepřátele, který ukradl americké projekty zbraní, další naše strategické technologie a který dostává půl trilionu obchodní převahy každoročně, protože militarizoval jednu z nejdůležitějších mořských cest a zaslal do Spojených států asi 40 tisíc špionů,“ nabízí autor článku.

L Tood Wood pokračuje, že tato země brzy podle hodnocení předstihne SS v HDP. Podle některých měřítek se tak již stalo, ale tohle Američané tak nějak tají. „Dodáme, že tato velmoc je jedna z nejrepresivnějších na světě. Nazývejme je komunisté, protože jimi ve skutečnosti jsou,“ píše. Podle novináře se tato země rychle stává prakticky panující podle moci hypersonických zbraní.

„Abychom to video udělali veselejším, nazveme tuto zemi — ano, správně — Ruskem. Jsem si jist, že 95 % naší mládeží skočí na tuto lež,“ zdůrazňuje Wood. A pak se všem vysmál: „Nejde samozřejmě o Rusko, ale o Čínu.“

Rusko nikoho neohrožuje. To jsou jen pohádky

Rusko podle autora na rozdíl od Číny existenciálně neohrožuje Spojené státy (SS). Novinář uvádí, že vedoucí americká média se snaží udržet téma ‚ruského zásahu do voleb‘. „Ti lidé dnes pracují na démonizaci Moskvy, aby zničili prezidenta Trumpa,“ míní L Todd Wood.

Americký vůdce chápe, že situace se Severní Koreou je možná nejsložitější v amerických dějinách, její řešení je důležité. Moskva může pomoct vyřešit tento problém, protože má vliv na Kim Čong-una, bude ho používat, pokud bude mít zájem.

„Čelit Rusku je nutné tam, kde jsou americké zájmy v ohrožení. S Rusy je zapotřebí vést dialog, když ho potřebují americké zájmy. Rusko je protivník, ale není nutné, aby bylo nepřítelem.“

„Několik stovek tisíc dolarů utracených za reklamu na Facebooku se nedá srovnat s existenciální hrozbou. Deep state to ví, média to ví. Prostě nechtějí, aby to věděl americký lid,“ je přesvědčen L Todd Wood.

Donald John Trump by si mohl s Vladimirem Vladimirovičem Putinem porozumět…

V tomto kontextu by se měl konat summit Donalda Johna Trumpa a Vladimira Vladimiroviče Putina: „Prezident Trump může najít a najde možnost pro dobrou dohodu, užitečnou pro americký lid, která upevní naší národní bezpečnost. Ano, možná pro Kreml udělá nějaké ústupky.“

Podle autora vzhledem k růstu amerického potenciálu v těžbě ropy Washington už nepotřebuje přítomnost na Blízkém východě, aby chránil přístup k přírodním zdrojům. SS stále musí bránit změnám špatně fungujících států na bezpečné přístavy teroristů. „Rusko může pomoct, jen potřebuje správný stimul,“ píše Wood.

Co se týče summitu amerického a ruského prezidenta, vzniká otázka, jestli budou deep state a Obamova média chránit americkou bezpečnost, nebo budou stále prosazovat ‚falešné téma Ruska‘.