Krmení bude: Ve Středozemním moři byl viděn žralok a několik vetřelců se v něm i utopilo

TRIPOLIS – PALMA DE MALLORCA | Sto nezvěstných vetřelců zbylo po potopen lodi ve Středozemním moři u pobřeží Libye. Vylovit se podařilo jen kusů, na místě byly spatřeny tři mrtvoly. Navíc u pobřeží ostrova Cabrera, který patří mezi menší ostrovy Baleárského souostroví a leží jižně od Mallorky, byl spatřen žralok. Krmení má ve vodě dostatek ve formě vetřelců z Afriky.

Ilustrační snímek

Zřejmě až sto kusů černých vetřelců je nezvěstných a pravděpodobně se utopilo poté, co se jejich loď převrátila v pobřežních vodách Libye východně od hlavního města Tripolis. Podle agentury AP to oznámila libyjská pobřežní stráž.

Zasahující hlídce se v pátek podařilo z vody vytáhnout 16 kusů vetřelců z celé skupiny, našli také tři mrtvé děti. Mluvčí pobřežních složek nemohl říci, kdy se pašerácké plavidlo vydalo na nebezpečnou cestu přes Středozemní moře do Evropy. Podle jednoho z přeživších se na palubě nacházelo kolem 125 kusů.

krmení žraloka?

V okolí Baleáry Cabrera registrovali ve čtvrtek žraloka modrého. Stalo se tak v této části Středomoří poprvé po nejméně třech desetiletích, upozornili mořští biologové z výzkumného centra alnitak. Je to zvýšením mrtvol ve vodě moře, které dodávají vetřelci z Afriky, když se utopí?

„V uplynulých letech se sice objevily nepotvrzené zprávy a spekulace o registraci žraloka modrého v regionu, avšak toto je první vědecky potvrzena zpráva o přítomnosti tohoto dravce ve španělských výsostných vodách po nejméně 30 letech,“ tvrdí odborníci. Španělská tisk píše dokonce o historickém monitoringu.

Žraloka modrého viděli deset členové vědecké výpravy z pěti zemí, kteří jej zachytili tak na fotografiích, tak na videozáznamu.

Reklama: