Útok na Írán? Saúdský král souhlasil s americkým vůdcem ohledně zvýšení těžby ropy

WASHINGTON – TEHERÁN | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump řekl, že král Saúdské Arábie Salman bin Abdulaziz Al Saud v telefonickém rozhovoru souhlasil s návrhem na zvýšení výroby ropy v rámci dvou miliónů barelů.

Trumpův řitní otvor

O prohlášení vůdce SS Trumpa informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. To vše s odkazem na vůdcův Twitter, kterým obyvatel Bílého domu komunikuje se zbylým světem.

„Právě jsem mluvil se saúdskoarabským králem Salmanem a vysvětlil mu, že kvůli nepokojům a porušováním dohod v Íránu a Venezuele žádám Saúdskou Arábii o zvýšení těžby ropy, případně až o dva miliony barelů, aby kompenzovala rozdíl. Král souhlasil,“ napsal Trump na Twitteru. Ovšem toto je lež, obě země těží, avšak zvýšením těžby Saúdy se sníží cena ropy a tím obě země budou tratit.

Ekonomický terorismus Američanů v praxi

Írán vyhodnotil prosbu amerického vůdce Donalda Johna Trumpa směřovanou vůči Rijádu na zvýšení těžby ropy jako návrh Saúdské Arábii na vystoupení z OPECu, prohlásil íránský zastupitel v OPEC. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Když pomineme ten fakt, že Saúdská Arábie nemá výkonnost pro to, aby mohla zvyšovat objem těžby ropy, tento požadavek je možné vyhodnotit jako příkaz království k výstupu z OPEC,“ cituje agentura Shana slova zástupce Íránu v OPEC.

OPEC a řada států, které do organizace nepatří, se na konci roku 2016 dohodly ve Vídni na snížení těžby ropy o 1,8 milionu barelů denně z úrovně října roku 2016. Dohoda započala svou platnost od začátku roku 2017, ale dvakrát byla odložena, naposled do konce roku 2018.

Reklama: