Ajatolláh Chameneí obvinil Američany z vyvolávání nepokojů v Íránu

RIJÁD | Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí obvinil v sobotu Spojené státy (SS) a jejich spojence z vyvolávání nepokojů v Íránu. Státní televize citovala jeho vyjádření, že SS vytvořily koalici s jinými regionálními státy, která není schopna porazit Írán.

Ajatolláh Sájid Alí Chameneí

Chameneí nejmenoval žádnou konkrétní zemi z této koalice, ale konstatoval, že ekonomickým tlakem na Írán chce oddělit národ od systému. Pravdě podobně se jednalo o narážku dohody Američanů a Saúdské Arábie na zvýšení těžby ropy, které sníží cenu, tím Írán bude tratit. Odůvodnění Trumpa byly nepokoje v Íránu a nedoržování dohod, avšak dohodu s Íránem vypověděl právě duševně nemajetný orangután Trump.

„Pokud by byly Spojené státy schopny přemoci islámský systém, nepotřebovaly by formovat koalici s notoricky známými zeměmi v regionu s cílem vytvářet chaos, neklid a nejistotu v Íránu,“ uvedl Chameneí.

Minulý týden byla na internetu zveřejněna videa, jak íránský policie zasahuje slzným plynem proti demonstrantům protestujícím proti zhoršující se ekonomické situaci v zemi. Ekonomickou situaci zhoršuje Washington svým ekonomickým terorismem a video také mohlo být americký podvrh, aby nastartovalo v zemi nepokoje.

Reklama: