Státy BRICS chtějí vytvořit fórum tajných služeb

MOSKVA | Státy BRICS chtějí vytvořit fórum tajných služeb. To vyplývá z informací ruské bezpečnostní rady státu. K tomu závěru došli během osmého setkání vysokých zástupců členských států, které se zabývalo otázkami bezpečnosti. Vysocí zástupci došli ke shodě ve věci vytvoření fóra BRICS zpravodajských služeb,“ stojí ve zprávě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | reprofoto: BRICS5

Členové BRICS také poukázali na svůj příspěvek v řešení bezpečnostních otázek. Jednali o konfliktech, které probíhají ve světě a došli k závěru, že může dojít k degradaci míru a stability.

Dále se shodli na spolupráci při řešení bezpečnostních otázek, na kterých mají strany zájem. „Vysocí zástupci opět potvrdili, že terorismus má transnacionální charakter, nadále se vyvíjí a vyžaduje permanentní analýzu a pětistrannou výměnu názorů,“ říká zpráva.

Členské státy kromě toho chtějí prověřit možnost vytvoření spolupráce na úrovni vlády na poli mezinárodní informační bezpečnosti. Na setkání se také jednalo o tématech, jako je boj s mezinárodní kriminalitou, obchodování s drogami a praní špinavých peněz.