Plníme program i v opozici. Prosadili jsme zrušení povinnosti přijímat dvouleté děti do školky

PRAHA | oslanecká sněmovna dnes velkou většinou schválila návrh zákona ODS na zrušení povinnosti přijímat do mateřských škol dvouleté děti. Předseda ODS Petr Fiala a předseda školského výboru Václav Klaus ml. to považují za úspěch a důkaz, že jsou občanští demokraté schopni plnit program i z opozičních lavic. Pro zrušení povinné školky pro pětileté hlasovali pouze poslanci ODS, TOP09, Pirátů a SPD. Informuje ODS na svém webu.

Petr Fiala a Václav Klaus | reprofoto: ODS

„Jsem rád, že sněmovna schválila náš návrh, aby školky nemusely povinně přijímat i dvouleté děti. Nutit je k tomu nebylo správné a byla to zbytečná komplikace – takto se budou moci rozhodnout samy. Škoda jen, že neprošlo i zrušení povinného roku školky, i to by mělo zůstat dobrovolné,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Masová přítomnost dvouletých dětí by způsobila rozvrat předškolního vzdělávání tak, jak ho známe. Přijatá novela zákona je ve prospěch obcí, školek i dvouletých dětí. Malý kus nesmyslů v legislativě se odvalil. Spousta dalších zůstává – zkusíme je zrušit také,“ uvedl předseda školského výboru a poslanec ODS Václav Klaus.