Ruská PVO sestřelila neznámé drony nad základnou Hmímím v Sýrii

HMÍMÍM | Ruské ozbrojené síly sestřelily drony prolétávající nad základnou Hmímím v syrské Latákii, prohlásilo ruské ministerstvo obrany. Na základně nejsou hlášeny žádné škody nebo zranění. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

S 400 na syrském letišti

Ruské síly zaznamenaly v nočních hodinách v nebi nad ruskou vojenskou základnou Hmímím bezpilotní letouny neznámého původu. Drony měly přiletět ze severovýchodu.

„Protivzdušné systémy ruské základny zničily všechny vzdušné cíle,“ uvedli na velitelství základny. K žádným škodám nebo obětem na životech na základně nedošlo. Po incidentu základna nadále působí v normálním režimu.

Moskva posílila protivzdušnou obranu na základně Hmímím poté, co 1. ledna tohoto roku došlo k masovému útoku bezpilotních letounů. Naposledy se podobný útok uskutečnil na konci dubna. Ruská protivzdušná obrana tehdy sestřelila dva útočné drony. Předpokládá se, že jsou buď americké nebo izraelské výroby, když se o jejich původu neinformuje.

Reklama: