Berlusconimu hrozí další soudní proces za údajné podplácení

ŘÍM | Stání žalobci v jihoitalském městě Bari požádali soud o zahájení nového procesu vůči Silviu Berlusconimu. Expremiér tentokrát čelí podezření z podplacení podnikatele, který měl najímat prostitutky pro jeho večírky. Oznámila to dnes agentura DPA s odvoláním na prohlášení prokuratury v Bari. Podezření se týkají místního podnikatele Gianpaola Tarantiniho, který údajně najímal společnice na Berlusconiho noční párty. Kalkuloval přitom s tím, že za výměnou za své služby získá veřejné zakázky. Informuje Tisková agentura Slovenské republiky.

Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi

Podle žalobců se Tarantini později záměrně snažil utajit své styky s Berlusconim, a to údajně proto, že ho expremiér podplatil. Kontroverznímu mediálnímu magnátovi v této souvislosti hrozí obvinění, že naváděl podnikatele, aby lhal justičním orgánům.

V případě usvědčení by mu hrozily dva až šest let vězení. Samotný Berlusconi, stejně i v dalších svých četných soudních kauzách, všechna obvinění popírá a označuje je za součást kampaně zaměřené na jeho politickou likvidaci. O tom, zda bývalého předsedy vlády obžalují v případě podplacení Tarantiniho, bude příslušný soud rozhodovat 14. listopadu.

Reklama: