Ruské letectvo u tureckých hranic zaútočilo na teroristy

DAMAŠEK – MOSKVA | Ruské letectvo provedlo masivní útok na jihozápadu syrské provincie Idlib. Informuje o tom Al-Masdar News. Uvádí se, že stíhací letouny zaútočily v okolí Džisr aš-Šugúru, což jsou oblasti podél turecké hranice, které kontrolují teroristé. Ruští vojáci na Džisr aš-Šugúr vystřelili také několik balistických raket. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

K útokům došlo poté, co se neznámí útočníci pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím. Drony se k základně pokusily přiblížit 30. června po setmění, všechny stroje byly zlikvidovány.

Žádná z teroristických skupin za tuto událost nepřevzala odpovědnost, ruské orgány se však domnívají, že za útokem stojí uzbečtí a turkmenští bojovníci, kteří se zapojili do IS.

Letiště Hmímím je od roku 2018 základnou ruského letectva v Sýrii. Útoky ze základny probíhají od podzimu stejného roku, kdy o Syrská arabská republika požádala o ruskou přítomnost a pomoc v likvidaci teroristů.