Sebastian Kurz je připraven chránit jižní hranici. Matteo Salvini to vítá

VÍDEŇ – ŘÍM | Rakouská vláda je připravena přijmout opatření na ochranu jižní hranice země po dosažení dohody v Německu v otázce migrantů, uvádí společné prohlášení rakouského kancléře Sebastiana Kurze, vicekancléře Heinz-Christiana Stracheho a ministra vnitra Herberta Kickla. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sebastian Kurz a Matteo Salvini

Dříve předseda Křesťansko-sociální unie (CSU) Horst Seehofer řekl, že se podařilo dosáhnout dohody s Křesťansko-demokratickou unií (CDU) vedenou nemeckou vůdkyní Angelou Sau Merkel v otázce migrantů a dodal, že chce zůstat na pozici ministra vnitra Německa.

„Dohoda mezi CDU a CSU říká, že Německo hodlá zavést národní opatření pro boj s migračními proudy. Pokud se tato dohoda stane pozicí německé vlády, budeme muset jednat, abychom se vyhnuli škodám pro Rakousko a jeho obyvatelstvo. Federální vláda je připravena na opatření k ochraně naší jižní hranice,“ uvádí se v prohlášení. Také se píše, že rakouské orgány očekávají rychlé vysvětlení pozice německé vlády.

Rakouský postoj vítá italský ministr vnitra Matteo Salvini

Matteo Salvini | fb


Italský ministr vnitra Matteo Salvini by přivítal znovuzavedení kontrol na jižních hranicích Rakouska, přičemž je označil za pozitivní pro Itálii, informovala v úterý agentura DPA. „Pro nás by to byl výhodný obchod,“ protože více migrantů přejde nelegálně z Rakouska do Itálie než naopak, uvedl Salvini pro televizní stanici RAI.

„Budu připraven i zítra obnovit kontroly v Brennerském průmyku, protože bychom tím jen získali,“ dodal italský ministr vnitra.

Reklama: