Rusko disponuje raketami na sestřelování amerických družic přímo z orbitu Země

MOSKVA | Portál Vzgljad přináší informaci o úspěšné zkoušce nové rakety, kterou má být vybaven ruský systém PVO S-400 a S-500. Nová raketa dokáže v případě potřeby sestřelovat i americké špionážní a satelitní družice, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

PVO S-500

Raketami bude vyzbrojen nejen systém S-400, ale také nejmodernější systém S-500. Podle ruských zdrojů, nová raketa se stane součástí těchto systémů PVO již koncem léta letošního roku.

Raketa s kódovým označením 40N6E dokáže dosáhnout cíle ve výši do 400 km. Očekávalo se, že raketami bude vyzbrojen až Sysytem S-500 v roce 2020, vývoj mezinárodní situace však urychlil implementaci raket do systému ruského PVO ještě před plánovaným termínem.

Možností ruských systémů PVO S-400 a S-500, vyzbrojených raketami 40N6E, se Američané obávají, protože sestřelení špionážní a komunikační družice budou znamenat v případě válečného konfliktu pro americkou armádu velký problém.

Rakety dokáží sestřelovat i špionážní letadla se systémem AWACS, které by se držely v bezpečné vzdálenosti od frontové linie. Existence nových ruských raket 40N6E oslabí možnosti sbírání informací i takovýmto špionážním způsobem.

Nové rakety systému S-400 a S-500 převyšují možnosti raket amerických systémů PVO THAAD a Patriot.

Reklama: