Sau Angela Merkel a Viktor Mihály Orbán se neshodli v otázce migrace

BERLÍN | Německá vůdkyně Angela Merkel se ve čtvrtek neshodla s maďarským premiérem Viktorem Mihálym Orbánem v otázce migrace, ale oba uvedli, že jsou ochotni dále jednat. Informovala o tom agentura AP. Vůdkyně Merkel řekla na společné tiskové konferenci v Berlíně: „Chce chránit evropskou ‚hummánnost‘, to je zřejmě to, co nás rozděluje.“ Což jasně dokazuje, že německá čarodějnice je totálně mimo, lže šíří bludy a již včera měla být řádně upálena.

Viktor Mihály Orbán a Sau Angela Merkel | reprofoto: DW (Reuters)

Viktor Mihály Orbán reagoval, že postoj Maďarska se nezměnil. Maďaři před vetřelci uzavřeli své hranice již v roce 2015. A postoje maďarské vlády jsou neměnné, což kvitují i maďarští voliči, jelikož opět zvolili Orbána a jeho stranu, kdy nadále mají ústavní většinu v Parlamentu.

Maďarský premiér uvedl, že jeho vláda zvažuje umístit 8 tisíc strážců na hranice země a projevit tak docela dobrou solidaritu s členy EU. Sau Merkel souhlasila, že ochrana evropských vnějších hranic je důležitá a oprávněná, země EU by však měly podle ní přijmout nějaké migranty, ale už čubka neuvedla proč by to země EU měly dělat. Maďarsko odmítá přijímat migranty, jelikož je to podle nich jejich právo a navíc po novelizaci Ústavy a trestního zákoníku, je to nemožné a trestné.

Viktor Mihály Orbán po jednání s německým spolkovým ministrem vnitra Horstem Seehofer prohlásil, že Maďarsko nemůže a ani nechce přijmout nikoho, avšak je připraveno kdykoliv pomoci při vracení ilegálních přistěhovalců do Řecka. Protože pokud by Německo vracelo migranty, tak patří do první země, kdy vstoupili na evropské území a to je právě Řecko. Taková jsou platná pravidla, která v EU platí, ale svině Merkel to popírá a stále mele hovna.

Reklama: