Poslanec německého Bundestagu Petr Bystroň podal trestní oznámení na pašeráky lidí z neziskovek

BERLÍN | Petr Bystroň, český poslanec v německém Bundestagu za Alternative für Deutschland (AfD), podal s dalšími poslanci AfD trestní oznámení na politické neziskovky v Německu, které do Evropy importují vetřelce, které vyloví několik desítek metrů u afrického pobřeží ve výsostných vodách Libye. Jelikož je toto podle nich zločin pašeráctví. Pokud by to byli záchranáři a ne námořní piráti pašující lidi, tak by je odvezli dle platné legislativy do nejbližšího přístavu v Libyi.

Tomáš Bystroň a Markus Erohnmaier | repro: YTB

„Jsme dnes před státním zastupitelstvím Berlín. Zde podáváme žalobu na uživatele lodí neziskovek, které provozují pašování lidí ve Středozemním moři,“ citují Tomáše Bystroň z videa, které natočil český režisér Tomáš Měšťan a zpřístupnil jej na serveru YouTube na profilu Nová buržoazie NEWS – Politically Incorrect NEWS, ParlamentniListy.cz.

„To, co my dnes děláme v Berlíně, učiní i náš kolega Jens Maier v Drážďanech. Podáme tyto žaloby u vícero zastupitelstev,“ podotkl. „Je nám totiž jasné, že v Berlíně pod rudo-rudo-zelenou vládou je státní zastupitelství pod velkým tlakem,“ dodal s tím, že žaloby se podají i v Bavorsku a v Sasku. „Je to obrovská úloha, která leží před námi, víme už teď, že tato migrantská a azylová krize v příštích letech nezmizí,“ sdělil.

Bystroně pak doplnil Markus Erohnmaier. „Například 1,1 miliarda lidí žije v Africe, z toho jsou 2/3 chtivé vystěhování. Takže stojíme před obrovskou výzvou a musíme ukázat jasné postoje. Tyto pašerácké lodě, tyto vodní taxíky a lidi, co za tím vězí – to je zločin, co se zde děje. To chceme zamezit,“ řekl. „Chceme se postarat, aby právo a pořádek znovu patřily k Německu,“ dodal.

„Nejhloupější a nejdražší, co člověk může dělat, je, když se snaží vytáhnout všechny lidi světa, kteří právě migrují, do Německa,“ sdělil Bystroň s tím, že na cestách je nyní zhruba 68 milionů lidí. „To je organizovaná kriminalita, zde jsou porušovány zákony, německé zákony,“ míní se slovy, že se v tom točí spoustu peněz.

Pašerácká činnost pak podle Erohnmaiera nekončí tím, že lidé přijdou do Německa. „My v AfD jsme teď podali dotaz na zpětné převody peněz do mateřských zemí. Ti lidé, kteří jsou sem do Německa dopraveni, převádějí podstatné sumy, získané i ze sociálních podpor, zpět do mateřských zemí,“ řekl.