Alice Weidel si dokáže v Bavorsku představit zemskou vládní koalici AfD a CSU

MNICHOV | Preference AfD z pohledu jiných stran raketově stoupají nejen v rámci Německa, ale i v Bavorsku. Časy, kdy CSU vládla v Bavorsku suverénně sama, jsou nenávratně pryč. Informuje o změně politické mapy v Bavorsku, která byla celá desítky let neměnná slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Alice Weidel | reprofoto: Spiegel Online

Předsedkyně frakce AfD v Bundestagu Alice Weidel již signalizuje možnost spolupráce s CSU po bavorských volbách, které se konají na podzim. V rozhovoru pro Redaktionsnetzwerk Deutschland řekla, že pokud budou v možné koaliční dohodě s CSU plně zachyceny pozice AfD, tak že společná vláda s CSU v Bavorsku je pro AfD možná.

Alice Weidel pochválila CSU za to, že už v mnohém převzala pozice její strany. A zdůraznila, že osobně její je úplně jedno, kdo nebo která strana přebírá a prosazuje požadavky AfD. Podstatné je, že to dělá a pokud to dělá i kancléřka, tak pochválí i ji.

„To ale není vůbec pravda, protože ačkoli kancléřka už také v ‚tichosti‘ probrala některé pozice AfD, Weidel ji nejenže za to nikdy nepochválila, ale ji v Bundestagu již vícekrát tvrdě a nekompromisně žádala, aby odstoupila, neboť je nejen podle ní největším škůdcům pro německý národ i pro celou EU,“ píše autor článku Roman Bednár.

Reklama: