Polsko dokončí reformu právního systému, poslal do háje EU Jarosław Kaczyński

VARŠAVA | Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński v pondělí prohlásil, že Evropská unie nezlomí vůli Polska dokončit reformu soudnictví. Informovala o tom agentura AP. Jeho strana má Polsku silný mandát, jelikož poslední volby v řadě vyhrávala jako na běžícím pásu. PiS má ústavní většinu v obou komorách parlamentu, vládu a prezidenta. Taková je vůle absolutní většiny Poláků. Občasné demonstranty si opozice platí a sváží z celého Polska, jako cvičené opice.

Jarosław Kaczyński

kacz

„Pokud nedojde k reformě soudnictví, ostatní reformy prakticky nemají smysl, protože dříve či později dojde k jejich popření nebo zrušení soudy,“ řekl Jarosław Kaczyński v pondělí zveřejněném rozhovoru pro provládní týdeník Sieci, který obviňuje justici z probruselské náklonnosti.

Jarosław Kaczyński je podle AP obecně pokládán za hlavní hnací sílu konzervativní reformy Polska. Evropská unie Polsko varovala, že reforma právního systému, kterou PiS uskutečňuje, je v rozporu se „západními demokratickými principy,“ což v překladu znamená s Bruselskou totalitou a neomarxistickou likvidací tradiční společnosti – buznosňatky adopce buzeranty a jiné zrůdnosti liberální „demokracie.“