Mike Richard Pompeo oznámil hlavní témata jednání prezidentů Ruské federace a Spojených států

WASHINGTON | Americký ministr zahraničí Mike Richard Pompeo v rozhovoru pro arabskou televizní stanici Sky News Arabia oznámil, o čem budou Vladimir Vladimirovič Putin a Donald John Trump na plánovaném setkání v první řadě hovořit. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Mike Richard Pompeo – zdegenerované americké hovado

„Situace na Ukrajině a v Sýrii bude hlavním tématem jednání Trumpa a Putina na summitu v Helsinkách,“ uvedl ministr Mike Richard Pompeo. Tudíž jednání budou o konfliktech, které sami Američané vyprovokovali, zahájili a přiživují při životě. Američané jsou v obou případech agresory a v Sýrii mají okupační jednotky, bez svolení tamní legitimní vlády, jakožto i podporují islámský terorismus.

Ruský prezident se s americkým vůdcem setká v pondělí 16. července v hlavním městě Finska. Tisková služba Kremlu uvedl, že prezidenti jsou připraveni diskutovat o perspektivách dalšího rozvoje bilaterálních vztahů a aktuálních otázkách mezinárodního programu. Bude se jednat o první plnohodnotné setkání Vladimira Vladimiroviče Putina a Donalda Johna Trumpa bez vazby na jiné summity.

loading...
Reklama:
loading...