V ZOO Ostrava si užijete i safari vyjížďku

OSTRAVA | Safari v ostravské zoologické zahradě nabízí projížďku třemi rozlehlými výběhy, ve kterých pobývá více než stovka zvířat, z toho je osm letošních mláďat. Kromě afrických a asijských kopytníků je to nově i skupina pštrosů dvouprstých. Bezprostřední blízkost zvířat si mohou zájemci užít každý den od 10 hodin. Informuje tiskový odbor Zoologické zahrady Ostrava.

Ilustrační snímek: zoo-ostrava.cz

Safari v ostravské zoologické zahradě bylo otevřeno v roce 2014. Zahrnuje tři výběhy o celkové rozloze téměř šest hektarů, v nichž v současné době žije přes sto zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Projížďka začíná údolím Bílého Nilu, pokračuje přes Persii až do Indie.

Novinkou ve výběhu Afrika je skupina čtyř samic pštrosa dvouprstého. Návštěvníci dále uvidí tři letošní mláďata vzácných vodušek abok – jednoho samečka a dvě samičky. Ve výběhu Persie se letos narodila dvě mláďata vyhubením ohrožených oslů onagerů. Nejvíce zvířat je k vidění ve výběhu Indie, z mláďat jsou to dvojčata nilgau a sameček axise indického. Ve stádě jsou i další čtyři mladí axisi narození koncem minulého roku.

Zájemci si mohou projet safari v období hlavní návštěvnické sezóně každý den od 10 hodin. Projížďka safari expresem trvá 15 až 20 minut, nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.

Reklama: