V Německu zakázali turecký spolek Osmanen Germania

BERLÍN | Ministerstvo vnitra SRN postavilo mimo zákon skupinu Osmanen Germania BC, která působí na území Německa. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o zákazu tureckého spolku, který sdružoval Turky v Německu a prohlašoval, že Erdogan je jejich vůdce.

turečtí teroristé Osmanen Germania | reprofoto: Epoch Times

„Ministr vnitra Horst Seehofer dnes postavil mimo zákon skupinu Osmanen Germania BC včetně organizací, které do ní patří, a zakázal jim jakoukoli činnost,“ oznámila včera tisková služba německého ministerstva vnitra.

Uvádí se, že činnost této skupiny je v rozporu se zákonem, který reguluje pořádek založení a práva společenských sdružení. Ministerstvo vnitra se domnívá, že Osmanen Germania ohrožuje jak jednotlivé osoby, tak i společnost vcelku.

Podle informací Deutsche Welle byl zákaz vyhlášen po prohlídkách v domech členů této organizace ve spolkových zemích Porýní-Falc, Bádensko-Württembersko, Bavorsko a Hesensko. Jak informuje Deutsche Welle, Osmanen Germania BC byla založena Turky žijícími v Německu. Spojuje skupinu motorkářů a boxerský klub a označuje se za „bratrstvo“.

loading...
Reklama:
loading...