Itálie nepřijme zpět migrantů, kteří šli dále na sever

ŘÍM | Itálie nehodlá přijmout žádné migranty, které by mohli vracet do země z německo-rakouské státní hranice. V rozhovoru pro úterní vydání deníku Il Messageries to naznačil šéf resortu vnitra v Římě Matteo Salvini. „Pokud by nám Rakušané a Němci pomohli s uzavřením vnějších hranic Evropské unie namísto vracení migrantů, udělali bychom krok vpřed,“ formuloval italský ministr vnitra.

Matteo Salvini | fb

Podle jeho slov Rakousko i Německo brání své zájmy a Itálie bude na setkání v rakouském Innsbrucku usilovat o dohodu. „V žádném případě však nepřijme zpět osoby, které cestovaly dál směrem na sever. To je to poslední, co se může stát,“ dodal Salvini.

Itálie se podle jeho slov hodlá postarat o to, že na její území se nedostanou žádní migranti dříve, než dojde mezi členskými státy Unie k dohodě o jejich přerozdělení. Prioritou italské vlády zůstává zastavit obchodování s lidmi. „Začali jsme s plavidly nevládních organizací. Nyní jde o změnu cílů mezinárodních vojenských misí, jejichž lodě nemohou vzít na palubu všechny migranty a přepravit je do Itálie,“ uzavřel Matteo Salvini.

Reklama: