Belgický král a premiér se vysrali na Trumpa. Fotbalové mistrovství je zajímá více, král je dokonce v Rusku

BRUSEL | Vůdce Spojených států (SS) Donalda Johna Trumpa při příletu do Bruselu z belgické strany přivítala ředitelka protokolové služby Belgie Francoise Gustin, protože premiér, král a ministr zahraničí nebyli v Bruselu. Premiér fandit fotbalu ve Valonsku a král s ministrem jsou přímo v dění, tedy v ruském Petrohradu.

Na Trumpa sere pes | foto: twitter

Jak upřesňuje list La Libre, Trumpa také přivítal nový velvyslanec SS v Belgii Ronald Gidwitz, stálá zástupkyně SS při Severoatlantické alianci (SA) Kay Bailey Hutchison a stálý zástupce při EU Gordon Sondland. A navíc tajně na uzavřeném letišti. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle informací listu Le Soir letadlo nepřistálo na hlavním bruselském letišti, ale na nedalekém vojenském letišti.

Belgický premiér Charles Michel v úterý odjel fandit belgické reprezentaci do valonské komuny Braine-le-Comte, kde žije belgický útočník Eden Hazard.

Král Filip Belgický a ministr zahraničí Didier Reynders jsou přímo v Ruské federaci v Petrohradu, kde se MS 2018 ve fotbale koná.

loading...

Belgický premiér dříve oznámil, že se mu příliš nelíbil dopis s výzvou na zvýšení nákladů na obranu, který dostal od Trumpa. Tak se asi podle svého zařídil, vysral se na Trumpa, ale král s ministrem více, jelikož právě pobývají v Rusku, kdy celá mise Amerického vůdce se nese v rámci jeho rusofobních postojů.

loading...
Reklama:
loading...