Anarchista Chovanec a „demokracie“ zfašizovaných mas

Sociálně demokratický poslanec, někdejší úřadující šéf strany a exministr Milan Chovanec by se po svém postoji k otázce vyslovení důvěry vládě mohl dát směle zapsat k anarchistům a nepochybně by uspěl. Demokracie funguje na základě toho, že většina o něčem rozhodne, orgány nadřízené ovlivňují rozhodování a výkon přenesené působnosti orgánů podřízených a ostatní se musí v rámci stranické disciplíny podřídit tomuto verdiktu. Tolik v kostce princip demokracie, což by mohl pochopit i bakalář z plzeňských práv. Nikoliv však Milan Chovanec.

Jan Kopal

Být součástí strany, která se rozhodne být součástí vlády, když o tom rozhodlo nejprve stranické referendum a později i nejvyšší stranické orgány ČSSD, a přitom hlasovat proti s odůvodněním, že mě k tomu zmocnil krajský výbor… Je to ukázkový případ schizofrenie a anarchistického myšlení par excellence.

Stávající systém zastupitelské demokracie funguje na bázi politických stran (jejich role je nezastupitelná), které před voliče předstupují se svým programem. Na prosazování stranického programu a na určování strategie, jak toho dosáhnout, dohlíží stranické volené orgány, které jsou jeho garanty. Pokud tyto principy nebudeme uznávat a respektovat, ocitáme se n a prahu anarchie a anomie (stav, kdy neplatí normy). A to snad nechceme, že pane Chovanče?!

Demokracie zfašizovaných mas

Během rozpravy o vyslovení důvěry vládě se před sněmovnou shromáždila tradiční masa účastníků všech protestů a demonstrací směřujících proti Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi (a že jich za poslední roky bylo!). Jejich leitmotivem byla hrozba komunizace (jak originální 29 let od Velké hadrové revoluce) naší země a růst vlivu Ruska na politiku ČR. V zásadě stále stejné liché argumenty. Žádný zásadní přelom z hlediska podílu komunistů na moci nenastává. Komunisté se v zásadě celé polistopadové období na moci podíleli, nebylo takřka jediné vlády, kde by ve vládě neseděli převlečení komunisté, případně lidé vycházející z komunistických kořenů a myšlení. KSČM se už v rámci krajů a parlamentních funkcí delší dobu na moci podílí. Tak o čem se to stále dokolečka bavíme?

Těmto protibabišovským profi demonstrantům (normální lidé tou dobou sedí v práci a nemají celý den čas se povalovat před sněmovnou) ani tak nejde o fakta. Jak jinak si vysvětlit, že jejich idolem je Miroslav Kalousek a jeho melody boys, ač sám o vládu podporovanou komunisty usiloval již v roce 2006? Nechtějí ani vést diskusi, když premiéra, který jim vyjde v ústrety, dokáží pouze nadávat a házet lahve s vodou.

loading...

Paralely s Vítězným únorem 1948 jsou zcela mísu a naopak je demonstrantům vidět na očích, že by sami rádi provedli protiústavní puč a převrat á la Mejdan. Fašizující masy havloidních a kavárenských povalečů, které se vyřvou a dále budou snít o světlých zítřcích pod modrou vlajkou bruselských eurobolševiků. A tudy cesta nevede!

loading...
Reklama:
loading...