Matteo Salvini a Horst Seehofer jednali v rakouském v Innsbrucku o vetřelcích vandrujících do Evropy

INNSBRUCK | Německo a Itálie se ve středu na úrovni ministrů vnitra dohodli na uzavření dohody o přijetí vandráků, parazitů, vetřelců a jiné lidské špíny. Ma vypracování níž budou pracovat v následujících týdnech. Po schůzce s italským resortním kolegou Matteo Salvini v Innsbrucku v rakouské spolkové zemi Tyrolsko o tom večer informoval německý spolkový ministr vnitra Horst Seehofer.

Matteo Salvini a Horst Seehofer v Innsbrucku | reprofoto: news.at

Podle jeho slov se na setkání hovořilo i o nové úpravě lovení těchto migrujících parazitů ve Středozemním moři, po níž volá Itálie.

Matteo Salvini však po středečních jednáních v Rakousku zdůraznil, že Itálie nepřijme zpět ani jediného, dokud EU nebude chránit své vnější hranice. „Pokud se jejich ochrana stane realitou, je jeho země připravena diskutovat o všech dalších otázkách,“ dodal. Informace přinesly tiskové agentury DPA a APA.

Seehofer podle nich vyzvedl dobrou atmosféru jednání se Salvini a snahu obou stran o řešení. Oba ministři se dohodli, že se opět setkají, kdy pracovníci jejich resortů dospějí při přípravě dohody k výsledku, který by chtěli dosáhnout ještě v průběhu července.

Právě ochrana vnějších hranic Evropské unie bude zřejmě ve čtvrtek jednou z ústředních témat na neformálním setkání ministrů vnitra členských zemí Unie, jehož dějištěm bude rovněž Innsbruck.

loading...
loading...
Reklama:
loading...