Bibi Netanjahu včera zahájil státní návštěvu Moskvy

MOSKVA | Izraelský premiér Benjamin Netanjahhu přicestoval ve středu odpoledne na dvoudenní návštěvu Ruska a v Moskvě se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem. Na začátku jejich schůzky Bibi Netanjahu prohlásil, že každá návštěva Moskvy je příležitostí ke stabilizaci situace v jejich regionu.

Vladimir Vladimirovič Putin a Benjamin Netanjahu | foto: beforeitsnews.com

Izraelský premiér Natanjahhu, jehož cituje agentura Reuters, Putinovi, Vladimiru Vladimiroviči dále řekl, že ruský spojenec, syrský prezident Bašár al-Asad, bude mít od Izraele zaručenou bezpečnost, ale Moskva by se měla zasadit o odchod íránských sil ze Sýrie.

„Podle diplomatických zdrojů Izrael souhlasil s tím, že nenaruší proces opětovného získávání kontroly Asadova režimu nad územími při severních hranicích Izraele a nebude poskytovat pomoc syrským teroristům kromě humanitární, a to výměnou za to, že íránští vojáci a šíitští militanti nezůstanou na syrsko-izraelském pohraničí,“ doplňuje deník Haarec.

Vladimir Vladimirovič Putin premiérovi židovského státu řekl, že ekonomické, vojenské a politické vztahy mezi Ruskem a Izraelem se vyvíjejí pozitivním“ směrem. „Totéž platí i o humanitární spolupráci,“ zdůraznil prezident Ruské federace. Jde už o třetí setkání Netanjahua s Putinem za uplynulých šest měsíců.

loading...
Reklama:
loading...