Jednání o důvěře vládě jako ve IV. cenové: Házení lahví, provokace Kalouska a Babiš jako poslední hysterická děvka

PRAHA | Demonstranti proti Babišovi za podpory ODS, STAN, TOP09 a Lidovců demonstrovali včera u Poslanecké sněmnvy, proti vládě podporované komunisty. Ovšem sami se chovali tak trochu jako hovada. Navíc jich byla hrstka, ale o to více byli agresivní. Porušovali zákon a házeli lahvemi.

Mirďa Piňďa Kalousek a Andy Bureš Babiš – dva zloději?

„Zajímavá je i skutečnost, že dle zákona není možné demonstrovat v okolí sta metrů od budovy Sněmovny, dav nespkojených občanů však stál až přímo před samotnou budovou, tedy v rozporu se zákonem. I tak se Babiš rozhodl mezi občany vyrazit. Výlet premiéra mezi nespokojený dav před budovu Sněmovny ale neměl dlouhého trvání. Venku na Babiše čekal hlasitý pískot a pokřikování nadávek. To ale nebylo všechno, po chvíli se dokonce kdosi odvážil směrem k Babišovi hodit skleněnou lahev. Ochranka poté Babiše velmi rychle odvedla zpátky dovnitř,“ popisují agresivitu demonstrantů ParlamentniListy.cz.

Andy Babiš vylezl jako podlá krysa ven jelikož bylo přerušeno jednání, aby šel za demonstranty, to spáchal provokatér Mirďa Kalousek, měl to být pokus o atentát, bylo to domluveno?

Provokace manipulovaným davem

Situace ve Sněmovně se přiostřila krátce před 22. hodinou. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) předal premiéru Babišovi vzkaz od demonstrantů čekajících venku před budovou. Dav žádal, aby za nimi premiér přišel. Andrej Babiš se rozhodl vyjít před budovu Sněmovny, kde byl dav demonstrantů, usnesení Sněmovny mu to ale dlouho neumožňovalo. Vyjít vstříc mu chtěl Zbyněk Stanjura (ODS), který navrhl přestávku v délce 15 minut, během které by Babiš skutečně mohl mezi demonstranty jít.

Většina poslanců ovšem přerušení schůze v hlasování odmítla. Situaci pak chtěl do vlastních rukou vzít Miroslav Kalousek. „Dovolím si konstatovat, že toto hlasování bylo absolutně unfair, mimo jakákoliv pravidla slušného chování. Pan premiér tady vystoupil a postěžoval si, jak rád by vyšel mezi ty demonstranty, ale nemůže, neb je mu jednacím řádem, pravidly našeho jednání, regulováno i jeho vlastní močení,“ pronesl Miroslav Kalousek sarkasticky během svého projevu.

loading...

„Já jsem mezi nimi také byl a vím, že by si to přáli. Oni by si tedy mnohem víc přáli, kdyby pan premiér šel ještě dál, než mezi ně a už se nevracel,“ řekl Kalousek a sklidil smích části poslanců. Ani druhý návrh však přijat nebyl. Vše rozsekl Zbyněk Stanjura, který se ale nejdřív do Babiše opřel. „Ono se to občas stává i Andreji Babišovi, že ho ten klub neposlouchá, že jo? Teď chtěl mezi demonstranty a klub evidentně nechce. No, stává se to všem, to je asi normální. Říkají, že jsou demokratické hnutí, tak jim v tuto chvíli věřme,“ řekl Stanjura a poté požádal jakožto předseda poslanců ODS o pauzu v délce dvaceti minut. Andrej Babiš tak mohl jít mezi demonstranty.

Provokace Kalouskovi vyšla. Babiš kvičel jako poslední hysterická děvka. Nebo komunistická svině?

Když jednání ve 22:08 opět pokračovalo, vyžádal si slovo Miroslav Kalousek. Premiéru Babišovi vyčetl zbabělost. „Podle informací, které máme, pan premiér vykoukl na tu ulici, a když viděl, že mu dav není nakloněn, třeba mi to rozmluví, tak zase se vrátil zpátky, aniž by s těmi lidmi mluvil,“ řekl Kalousek. „Pane premiére, promiňte, takhle se nechová chlap. Chlap se baví i s lidmi, kteří mají jiný názor. Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte, kňouráte, fňukáte,“ rozohnil se Kalousek a ve Sněmovně to začalo vřít. Poslanci hnutí ANO začali mlátit do lavic, ticho zjednal až místopředseda Sněmovny Okamura.

Miroslav Kalousek se poté jal opakovat svůj proslov o „fňukání, lžích a kňourání“ premiéra Babiše, ovšem byl opět přerušen. Tentokrát se neudržel Jaroslav Faltýnek (ANO) a do sálu velice nahlas pronesl na adresu Kalouska: „On je vožralej, nech toho!“ Reakcí mu byl smích některých poslanců. Viditelně rozezlený Miroslav Kalousek poté jen dokončil svůj projev a vyslovil názor, že premiérem by měl být chlap.

Na to přímo reagoval Andrej Babiš. „Já bych chtěl poděkovat ODS za tu přestávku. Já jsem šel mezi demonstranty. Já nevím, kolik má promile vožrala Kalousek dneska. Možná stejný promile jak oni venku,“ řekl Babiš na adresu Kalouska. „Je zase vožralej, zloděj zlodějský. Nebudeš mě urážet, nebudeš mluvit o mých dětech,“ řekl dále Kalouskovi.

„Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek ve čtvrtek souhlasil s výzvou šéfa ČSSD Jiřího Paroubka k jednání o společné vládě. Kalouskovi by nevadila ani tolerance takové vlády ze strany KSČM a předsednictvo KDU-ČSL je v tom podpořilo. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše by komunisté vznik vlády ČSSD a lidovců zřejmě umožnili,“ citoval Babiš z dvanáct let staré zprávy serveru Novinky.cz.

„A já jsem tým demonstrantům to chtěl přečíst. Řvali a začali na mě házet láhve! Vaši demonstranti! Dneska jste tam byl. Nebyl jste nadšenej? Skandovali vaše jméno, pane Kalousku. No tak co je to za pokrytectví? Proč se tady bavíme celý den o komunistech? Proč? Vždyť vy jste s nimi chtěl dělat stejnou věc! Ne, vy jste chtěl dokonce vládu! My máme len toleranci. Takže to je jedna věc. Já už jsem tam byl. Tak si to zařiďte, aby ty vaši kámoši neřvali a neházeli na mě láhve,“ dodal rozrušený Babiš.

loading...
Reklama:
loading...