Blbeček promluvil: Spojené státy uvalí sankce na Rusko (???) a Čínu za nákup íránské ropy

WASHINGTON | Opět se prokázalo, že ve Spojených státech je mnoho debilů a nevzdělaných imbecilů a to i ve vládě. Americký ministr financí Steven Mnuchin uvedl, že Rusko nakupuje íránskou ropu. I malé dítě ví, že Rusko je jeden z největších exportérů ropy. Asi se mu to v hlavě nějak popletlo. Tak v zemi, kde je možné nemožným, je i toto možné.

Steven Mnuchin | reprofoto: Sputnik (© AP Photo / J. Scott Applewhite)

„Hodláme uvalit na ně (Čínu, pozn. ed.), Rusko, Evropu a další státy sankce kvůli íránské ropě,“ uvedl Mnuchin, když se ho zeptali, zda Spojené státy hodlají zavést proti Číně sankce, za to že importuje íránskou ropu. Nějak mu vypověděl službu mozek, nebo byl zalepen nenávistí a rusofobií? Rusko a importér ropy, to je stav po hodně silných drogách.

Spojené státy (SS) letos v květnu odstoupily od jaderné dohody s Íránem a varovaly, že chystají uvalit na Írán sankce, které mají být ty nejtvrdší v historii. Washington rovněž vyzval další země včetně svých spojenců, aby přestaly kupovat íránskou ropu a přerušily s Teheránem obchodní styky.

Státy, které tak neučiní, se ocitnou na americkém sankčním seznamu. Sankce míří na íránský energetický sektor, transakce s centrální bankou, správu přístavů a další odvětví íránského hospodářství.

Japonsko již prohlásilo, že bez íránské ropy by se jim zastavila ekonomika a Indie oznámila, že íránskou ropu nebude již nakupovat za dolary, tak jak to již praktikuje Čína. Írán na americký tlak odpověděl, že bude importovat zboží jen ze zemí, které budou nakupovat jeho ropu. V případě, že SS uvalí sankce na EU, které také nechce přestat s Íránem obchodovat, tak se Američané ocitnou v totální mezinárodní izolaci – postaví proti sobě EU, Rusko, Čínu, Indii a Japonsko, kdy ke svým spojencům se přidají i ostatní země BRICS a ŠOS, což je více jak 70 % HDP planety.