D. J. Trump zapomněl na denuklearizaci, když obdržel dopis od Kim Čong-Una

WASHINGTON | Vůdce Spojených států Donald John Trump opět dokázal, že buď je hlupák, dementní, nebo neví co mluví jen z nepozornosti. Byl natolik nadšený z milého dopisu, který dostal od severokorejského lídra Kim Čong-Una, že si vůbec nevšiml, že v něm není zmínka o denuklearizaci.

Vůdci Kim Čong-un a Donald John Trump | repro: Sputnik

D. J. Trump ve čtvrtek sdílel na Twitteru příspěvek, který nazval „velmi pěknou zprávou“ od vůdce Severní Koree, ve kterém je popsáno jejich červnové setkání v Singapuru. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Řádně formulovaná zpráva neobsahuje jedinou zmínku o denuklearizaci, zato je v ní spoustu místa na to, aby v ní byl Trump pětkrát nazván Vaše Excelence. Obsahuje pouze nejasnou zmínku o věrné realizaci společného prohlášení, na kterém se oba lídři společně dohodli minulý měsíc na summitu. Toto prohlášení obsahovalo závazek Severní Koree směřovat činy k úplné denuklearizaci Korejského poloostrova.

„Dopis je datován na 6. července 2018, tedy ještě předtím, než severokorejští úředníci nezrealizovali plánovanou schůzku s Američany o pozůstatcích Amerických vojáků z korejské války,“ píše THE WEEK. Trump však tento dopis stále považuje za velký pokrok.

Reklama: