Matteo Salvini se zúčastnil finále a chválí Rusko za MS

MOSKVA | Místopředseda italské vlády a ministr vnitra Matteo Salvini, předseda politické strany LIGA, v pondělí v Moskvě prohlásil, že Rusko se přístupem k organizování fotbalového mistrovství světa stalo pro svět dobrým příkladem efektivity při řešení závažných otázek v oblasti bezpečnosti i ekonomiky. Informovala o tom agentura TASS.

Matteo Salvini a Vladimir Vladimirovič Putin

Matteo Salvini v pondělí na tiskové konferenci v Moskvě prohlásil, že šampionát byl velmi pestrý a velmi dobře zorganizovaný. Rusko podle něj ukázalo celému světu svou efektivitu a nápaditost.

Italský ministr vnitra v neděli před odjezdem do Ruska informoval, že cílem jeho návštěvy je pokusit se obnovit politické a ekonomické vztahy s Ruskem. Uvedl, že se chce vrátit k dialogu s Ruskem a rozvíjet vztahy obou zemí v ekonomice i kultuře, protože v dějinách lidstva sankce nikdy nic nevyřešily.

V pondělí na brífinku s italskými novináři v Moskvě Salvini vyzval otevřít kanály pro financování ruského malého a středního podnikání, přičemž upozornil, že by to bylo moudrým signálem. Salvini by dále s ruskými partnery podle vlastních slov chtěl diskutovat i o migraci a boji s terorismem, přičemž Rusko označil za hlavního spojence v tomto boji: „Je nutné pracovat v zájmu ochrany evropské civilizace před islámskými extremisty,“ vyzval k italsko-ruskou spolupráci.