Malajský Boeing spadl na Ukrajině v oblasti bojů

KYJEV | Malajský stroj, na jehož palubě se nacházelo 295 lidí, podle předběžných údajů havaroval poblíž obce Grabovo v Doněcké oblasti, kde probíhá vyhlazovací válka ukrajinských bezpečnostních sil vůči rusky mluvícím. Letoun, který má nápadně podobné barvy ruské národní letecké společnosti, letěl ve výšce kolem deseti kilometrů nad ukrajinským územím v rámci mezinárodního leteckého koridoru. O pádu letadla informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru.

Trosky u Grabova

Trosky u Grabova

Osobní letadlo Malajských aerolinií Boeing-777  letělo na pravidelné lince z Amsterodamu do Kuala Lumpur. Jedná se o další závažnou nehodu Malajsijského letadla. Zmizelé snad někde nad Indickým oceánem se ještě do dnes nenašlo.

Dříve předseda Federální odborové organizace leteckých dispečerů na Ukrajině Sergej Kovaljov oznámil, že nad územím Doněcké oblasti jsou lety z důvodu bojové činnosti zakázány.

Domobrana a ani ukrajinské pozemní jednotky v oblasti nemají žádnou palebnou sílu, aby letadla mohla v takových letových výškách zasažena. Tudíž se mohlo jednat o nešťastnou náhodu, ovšem v oblasti operují ukrajinské stíhačky.

Reklama: