Podle Trumpa chtějí američtí novináři rozpoutat válku s Ruskem

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump obvinil včera zpravodajská média ze snahy o konfrontaci s Ruskem, která by mohla vést k válce. Podle agentury AP je toto vyjádření součástí Trumpovy snahy o odvrácení kritiky za jeho pondělní summit s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem, kdy jeho kritici by mu účast na summitu nejraději zcela zakázali a Politici Demokratické strany dokonce volali po vojenském sesazení Trumpa, tedy po vojenském puči.

Donald John Trump

„Média šířící falešné zprávy tak moc chtějí vidět velkou konfrontaci s Ruskem, dokonce konfrontaci, která by mohla vést k válce,“ uvedl D. J. Trump na Twitteru. Tímto médiím se podle něj nelíbí fakt, že bude zřejmě udržovat dobrý vztah s Vladimirem Vladimirovičem Putinem.

Setkání s ním označil za velký úspěch. Podle jeho vlastních slov se už těší na další společné setkání, aby se mohli začít uskutečňovat některé z mnoha věcí, o kterých s Putinem diskutovali včetně zastavení terorismu či zajištění bezpečnosti pro Izrael.

Poradce ruského prezidenta Jurij Viktorovič Ušakov však řekl novinářům, že Moskva a Washington zatím nediskutují o možnosti uspořádání dalšího setkání obou prezidentů, informuje agentura TASS. Trump si také stěžoval, že mnohé mediální zprávy o něm jsou úplnými výmysly. „Se zbláznili,“ uvedl na Twitteru na adresu některých novinářů.

Reklama: