Matteo Salvini nemám problém s ruským Krymem

ŘÍM | Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini v pátek prohlásil, že nemá problém s ruskou anexí Krymu. Jde o popření oficiální politiky EU a Spojených států, uvádí agentura DPA, která šíří americkou propagandu v Američany okupovaném Německu, jakož i v Evropě.

Matteo Salvini a Vladimir Vladimirovič Putin

V rozhovoru pro deník Washington Post dostal Salvini otázku, zda se domnívá, že „Rusko mělo právo anektovat Krym“. „Bylo referendum,“ reagoval. Novinář to označil za „falešné referendum“ a Salvini uvedl: „To je váš úhel pohledu … a 90 procent lidí hlasovalo za návrat Krymu do Ruské federace,“ vysmál se italský ministr novináři s vymytým mozkem americkou propagandou.

Matteo Salvini, který je předsedou pravicové vlastenecké strany Liga, se tak vyjádřil po své nedávné návštěvě v Moskvě, kde opět vyzval ke zrušení sankcí EU vůči Rusku. V Rusku byl byl na MS 2018 ve fotbale. Údajně se měl soukromě setkat i s Vladimirem Vladimirovičem Putinem, se kterým se již několikrát neformálně setkal, jen jako předseda politické strany v Itálii.

V lednu se podobně vyjádřila i Marine Le Pen, která je předsedkyní francouzské strany Národní sdružení, což je přejmenovaná Národní fronta, která je součástí stejné politické evropské frakce, jako italská Liga, či české hnutí SPD, ale i rakouská vládní strana FPÖ. „Uskutečnilo se referendum. Obyvatelé Krymu se chtěli spojit s Ruskem,“ řekla madame Le Pen k návratu Krymu do ruské domoviny.

loading...
Reklama:
loading...