NASA chce do osmi let osídlit měsíc, ale zatím nemají ani prostředky, jak dostat člověka na orbit země

WASHINGTON | Americké pohádky a brutální zaostalost v kosmickém programu oproti Číně, Rusku, ale i Indii nezmění velkohubé prohlášení typu: „Americká letecká agentura NASA plánuje v příštích osmi letech na Měsíci vytvořit stanici, kde budou trvale umístěni astronauti.“

Ilustrační snímek: NASA

Jak uvádí Daily Star, realizace takového programu se stala možná kvůli konkurenci soukromých společností v dodávkách různých materiálů do vesmíru. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ovšem zatím ani NASA, ale ani americké soukromé společnosti neumí vynést člověka na orbit Země. Američané musí jako ponížené děvky prosti v Rusku, aby za peníze byli v rámci ruského kosmického programu, o dopravu astronautů na mezinárodní kosmickou stanici ISS.

„To, co se stalo s komerčním průmyslem vypouštění nákladů do vesmíru, brzy ovlivní i komerční průmysl na Měsíci. Jsem si jistý, že obě odvětví mají hodně společného,“ řekl Bob Richards, generální ředitel společnosti Moon Express. Takže se jedná jen o toužebné přání, než reálné mise.

Současně NASA a soukromé korporace plánuji poslat na Měsíc v roce 2019 různé automatizované vědecké nástroje.

Reklama: