Mu-slimácké Švédsko: Zákaz žen v plavkách na reklamách, aby se nějaký mu-slimácký dobytek necítil uražen odhalenou ženou …

STOCKHOLM | Původně jsem chtěl dát něco odlehčeného na víkend, ale copak je možné najít něco takového v tomto světě? Jednu věc jsem nedopsal: totiž nadpis článku: Město Stockholm zakazuje „urážlivou“ reklamu, ale platí za obrazy, kde je homosexuální sex a menstruace. Informuje redaktor severu Českého portálu euRABIA.cz Otto Černý s odkazem na nyatider.nu.

Mu-slimácký dobytek řádí ve Švédsku

Město Stockholm zakázalo reklamu na plavky. Podle zástupkyně Zelených je to „sexistická“ reklama. A do 24 hod. musela zmizet. „…máme zodpovědnost za to, aby naši občané nebyli vystaveni reklamám, které jsou urážející a ponižující“, vyjádřila se již loni. Feministická Iniciativa jde ještě dál a navrhuje Výbor na posuzování reklam.

Současně však samo město dává v metru prostor „uměleckému“ dílu s krvácející krasobruslařskou (obr. v článku, rozkliknout), a dokonce za to platí autorce. Autorem plakátu je Liv Strömqvist, která obdržela od Vysoké školy v Malmö čestný doktorát, mj. s posouzením, že „silně přispěla k zakotvení lidového pojetí obrazu ve vědě“ a svým pojetím „rozbíjí společenskou zakotvenost“.

Reklama: