Jsme ušlechtilý národ. Íránský prezident vyzval Trumpa, aby si nehrál s ohněm

TEHERÁN | Íránský prezident Hasan Rúhání vyzval amerického vůdce Donalda Johna Trumpa, aby si nehrál s ohněm, a zdůraznil, že Teherán s nikým neválčí, píše se na oficiálním portále íránského prezidenta. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Hasan Rúhání | foto: ze-sveta.cz

Americké ministerstvo zahraničí dříve učinilo prohlášení, že se Washington vynasnaží přesvědčit spojence, aby počínaje listopadem nekupovali od Íránu ropu.

Ministr financí Spojených států (SS) Steven Mnuchin zase řekl, že SS jsou připraveny zavést sankce proti Rusku, Číně nebo kterékoli jiné zemi, která bude i nadále kupovat íránskou ropu navzdory postoji SS, což je prohlášení hodné psychopata, jelikož Rusko je největší exportér ropy na světě.

Ministr zahraničí SS Mike Pompeo prohlásil, že americké sankce proti íránskému ropnému odvětví začnou platit 4. listopadu, po tomto datu budou všechny dodávky íránské ropy považovány za porušení sankcí, což je projev amerického ekonomického terorismu, jelikož si SS vynucují platnost své legislativy mimo území Spojených států a jedná se také o projev ekonomické války.

„Pane Trumpe, jsme ušlechtilý národ, zaručujeme bezpečnost vodní tepny v regionu po celé dějiny. Nezlobte nás, nehrajte si s ohněm, budete toho litovat,“ řekl Rúhání na schůzce s íránskými diplomaty, kdy narážel na kontrolu Hormuzského průlivu, kdy při jeho uzavření by se do světa nedostala ani kapka arabské ropy. Podle jeho slov je síla Íránu zadržující. „S nikým neválčíme a nebojujeme,“ poznamenal prezident.

Reklama: