Rozzuřený orangutan Trump vyhrožuje Íránu: Setkáte se s důsledky, které dosud v historii zažilo jen málo lidí

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump rozzuřeně reagoval na radu íránského prezidenta Hassana Rúháního, aby si nehrál s ohněm, co se týče vztahů Washingtonu a Teheránu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Reakce Trumpa na twitteru je nezvykle psaná velkými písmeny, asi zuřil jako orangutan s granátem v ruce, kterého americký vůdce občas připomíná. Velká obludná opice.

DJ Trump uřvaný orangutan s granátem v ruce z Bílého domu
foto: Sputnik [© AP Photo / Manuel Balce Ceneta]

„Íránskému prezidentu Rúhánímu: Nikdy znovu neohrožujte Spojené státy, nebo se setkáte s důsledky, které dosud v historii zažilo jen málo lidí. Nejsme země, která podporuje vaše šílená slova o násilí a smrti. Buďte opatrní!“ napsal rozzuřený opičák z Bílého domu Donald John Trump na svém účtu na Twitteru.

Hassan Rúhání také sdílel Trumpovu zprávu a odpověděl, že Trump by si neměl hrát s ohněm, jelikož potom bude po celý život litovat.

D. J. Trump sdílel svou zprávu krátce poté, co Mike Richard Pompeo íránské orgány obvinil z podpory terorismu a exportu revoluce na základě ideologických motivů, korupce, rozpadu národní ekonomiky a potlačení vlastního obyvatelstva. „Nebojíme se zabývat režimem Íránu na nejvyšší úrovni,“ oznámil, ale nezdůraznil, co tím má na mysli.

Západní tisk ovšem informoval jen o vyhrožování ze strany Íránu. Pravdu o tom, že se jednalo o íránskou odpověď na americké provokace zatajili: „Američanům musí být jasné, že mír s Íránem je matkou všeho míru a válka s Íránem je matkou všech válek,“ cituje íránského prezidenta agentura AP s tím, že se jedná o vyhrožování, ale nikoliv s tím, že toto je jen součástí na vyhrožování ze strany amerických politiků.

Na základě jaderné dohody, kterou v roce 2015 podepsalo s Íránem šest světových mocností, Teherán souhlasil s omezením svého jaderného programu, což mělo zamezit případnému zneužití tohoto projektu na výrobu jaderné zbraně. Západní státy výměnou za to stáhli své sankce vůči Teheránu.

Ovšem letos od této dohody orangutan Trump jednostranně odstoupil a začal po celém světe požadovat, aby dodržoval sankce, které na Írán uvalily SS, což je projev americké agrese, ekonomického terorismu a vyhrožování útočnou válkou, jelikož byl zmíněn i termín „preventivní útok,“ za kterým je válečné svinstvo na Korejském poloostrově, Vietnamu, Somálsku (v minulém století) a v 21. století: V Afganistanu, Libyi a Sýrii.

Reklama: