Velitel Íránské revoluční gardy odpověděl na vyhrůžky vůdce SS Trumpa

TEHERÁN | Vztahy mezi Spojenými státy (SS) a Íránem dosáhly další extrémně nízké úrovně poté, co íránští vojáci zaútočili na Donalda Trumpa kvůli nedávnému tweetu s varováním Haasana Rúháního o důsledcích hrozeb Washingtonu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Devil Trump | ilustrace: The Hive

Současně íránské ministerstvo zahraničí ostře zkritizovalo amerického ministra zahraničí Mika Pompea, který porovnával íránskou vládou s mafií.

Velitel Íránské revoluční gardy Gholamhossein Gheybparvar odmítl poznámku prezidenta Donalda Trumpa o takzvané psychologické válce, informují místní média.

Nikdy neopustíme naše revoluční přesvědčení… budeme se bránit nátlaku nepřátel… Amerika nechce nic jiného, než zničit Írán… ale Trump proti Íránu nedokáže udělat nic,“ řekl Gheybparvar.

Komentáře se objevily krátce poté, co Donald Trump na svém twitterovém účtu prudce reagoval na radu iránského prezidenta Hassana Rúháního, aby si nehrál s ohněm, co se týče vztahů Washingtonu a Teheránu.

„Iránskému prezidentu Rúhánímu: Nikdy znovu neohrožujte SS, nebo se setkáte s důsledky, které dosud v historii zažilo jen málo lidí. Nejsme země, která podporuje vaše šílená slova o násilí a smrti. Buďte opatrní!“ napsal vůdce SS DJ Trump.

Reklama: