Zasedání komise pro prověření privatizace OKD začalo

Předseda parlamentní vyšetřovací komise Černohorský, ze strany Pirátů, nezvolil pro první zasedání komise pro vyšetřování okolností privatizace OKD a zjištění příčin jejího krachu zrovna nejlepší termín.

Jiří Paroubek | repro: mediální žumpa plná sraček ČT

Toto jednání totiž svolal uprostřed prázdnin. Proto ani tolik nepřekvapilo, kolik omluvenek se mu na první zasedání komise sešlo.

Ten hlavní viník krachu OKD, Z. Bakala, si ani nepřevzal pozvánku a zřejmě utrácí nabyté miliardy, které získal spolu se svým společníkem v OKD (odhaduje se, že to bylo za 8 let jejich působení 100 – 120 mld. korun), v klidu někde v nějaké superluxusní turistické destinaci. Existenční starosti ponechal Bakala svým bývalým zaměstnancům, sám si nechal peníze.

Zajímavé bylo také vyjádření místopředsedy Evropského parlamentu Teličky, který se nechal slyšet, že neví, co by v celé věci problematiky OKD slavné komisi sdělil. Jinak řečeno, že se ho to vlastně vůbec netýká. To je ale tak trochu pohrdání komisí a inteligencí jejích členů. Vždyť nejen autor tohoto článku, ale jistě i členové komise dobře vědí, že pan Telička, ještě před lety jako soukromá osoba působící coby exkluzivní lobbista v Bruselu, pracoval mj. právě v problematice OKD se zaměřením na byty, a to v zákulisí bruselské administrativy ve prospěch Bakaly a jeho společníka.

Reklama: