Dánsko dnes: Za podněcování k vraždám Židů hrozí imámovi jen pokuta nebo pár měsíců vězení

KODAŇ | Dánska prokuratura obvinila v úterý muslimského imáma z podněcování k vraždě Židů. Zločinná slova řekl loni v březnu během kázání v mešitě v kodaňské čtvrti Nørrebro, píše agentura DPA. Imám svou kázání také zveřejnil v příspěvku na sociální síti Facebook a na platformě sdílení videí YouTube, uvádí se ve stanovisku prokuratury. Alarmující je, že trest, který mu hrozí je směšný. Islamizace země je asi dokonána.

Přivandrovalí vetřelci a zločinci v Dánsku

Imám sice citoval úryvek z Koránu, ale během kázání také zazněly i jeho vlastní argumenty, kterými vyzýval na vraždění členů židovské komunity. Podle zástupkyně státního prokurátora Evy Rønne jde o nepřijatelné poznámky, což je podle ní důvodem k tomu, aby byl imám postaven před soud.

Prokuratura uvedla, že zatímco citace Koránu nebo Bible je legální, tak podněcování k zabití jisté skupiny lidí je protizákonné. Jde o první případ, kdy prokuratura vznesla obvinění za porušení zákona z ledna roku 2017, který zakazuje kazatelům šířit nenávistné projevy vůči občanům Dánska. A jeho kritici jej označují za chránící mu-slimáky, kteří do země nepatří a mohli by Dánové vyzývat na očistu své země od tohoto moru a špíny.

Imámovi v případě odsouzení za trestný čin podněcování k vraždě hrozí pokuta nebo až tříletý trest vězení. „Imám byl také obviněn ze šíření nenávistného projevu a rasismu. Za to mu hrozí pokuta nebo vězení až do dvou let,“ uvádí se v prohlášení obžaloby. Takže pokuta nebo pár měsíců ve vězení, ale proč ne vyhnání ze země? Mají kritici daného zákona pravdu a je to vše jen divadélko?

Reklama: