Rusko činí vše pro bezpečné a nezávislé vyšetřování, chválí si postup Ruské federace vláda Malajsie

KUALA LUMPUR – MOSKVA – DONĚCK | Malajský ministr dopravy Liou Tyong Laia prohlásil: „Rusko činí všechno pro zajištění bezpečného přístupu expertů k místu havárie Boeingu 777 na východě Ukrajiny.“ Vyšetřování bude probíhat na mezinárodní úrovni, to vše za přispění ruské vlády. Na místo směřují zástupci leteckých úřadů z Malajsie a Nizozemí, Eurokomise, společnosti Boeing, ICAO (Mezinárodní organizace civilního letectva), organizací Eurokontrol a National Transportation Safety Board. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu.

Malajský Boeing

Malajský Boeing

Malajsijský premiér Najib Tun Razak prohlásil: „Malajsie má výhradní právo na získání černých skříněk Boeingu havarovaného na Ukrajině.“ Na straně Malajsie stojí i mezinárodní právo: „Podle mezinárodní legislativy patří právo na palubní záznamníky pouze majiteli letadla,“ vysvětlil Razak.

Předtím prohlásil také malajsijský ministr dopravy Liou Tyong Lai, že jeho země hodlá usilovat o získání palubních záznamníků Boeingu. „Hodláme je získat a za tímto účelem se na Ukrajinu vydala skupina expertů, osobně také odcestuji na místo tragédie,“ řekl Lai.

Reklama: