Sobotku si dnes podají. Škoda, že nedostane po tlamě, ale určitě se bude potit jako zbabělá krysa

PRAHA | Divoká privatizace OKD vylézá na povrch. Dnes bude před poslanci vypovídat Sobotka, informují ParlametniListy.cz o pravděpodobném grilování Slávka Sobotky před vyšetřovací komisí poslanců s tím, že v peraxu ještě uvádějí: Po bývalém premiérovi a později eurokomisaři Vladimírovi Špidlovi (ČSSD), který ve čtvrtek vypovídal před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD zhruba dvě hodiny.

Slávek Sobotka se potí a rudne – Upocená krysa nebo pako? | foto: youtube.com

„Dnes předstoupí někdejší ministr financí a později premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ten se nejprve sněmovní vyšetřovací komisi k OKD omluvil, nakonec prý vypovídat bude,“ protože mu bylo přes média sděleno, že by jej také mohli doručit policajti v poutech, aby vypovídal. Slušelo by mu to sviňákovi.

Bývalý předseda strany socanských zlodějů a expremiér Slávek Sobotka bude svědčit, jaký byl jeho podíl při prodeji minoritního podílu OKD. „Je důležitou osobou, protože je spoluzodpovědný spolu s panem Milanem Urbanem za předložení materiálů,“ řekl deníku Echo24 Lukáš Černohorský (Piráti).

Sněmovní vyšetřovací komise celý týden vyslýchá svědky, kteří jsou spojení s privatizací společnosti OKD. Před poslanci se objevila celá řada svědků. Kromě Špidly už před komisí běhěm čtvrtka vypovídal i Sobotkův přítel a právník Radek Pokorný. „Ten před komisí strávil necelou půlhodinu a jeho častou odpovědí bylo odkazování se k advokátnímu tajemství,“ uvádí web o výpovědi odporného mafiána.

Před Pokorným podával svědectví také bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku Jan Juchelka. Poslední pak přišel na řadu bývalý premiér Vladimír Špidla. „Základní situace vznikla privatizací v roce 1996. Tím byly karty rozdané,“ podotkl pouze. „Ve druhé polovině 90. let stát ztratil v OKD většinu,“ uvedl Špidla, blíže se pak před novináři vyjadřovat odmítl.

Prodej majoritního podílu zmiňuje také Bohuslav Sobotka. Dle něj je nutné, aby se komise nezabývala jenom prodejem menšinového podílu, ale hlavně, aby sledovala celý průběh. Komise je s výsledky zatím spokojená. „Zazněly zajímavé informace i nic neříkající odpovědi. Každopádně je zajímavé odkrývání pozadí tehdejších postupů divoké privatizace a zapojení konkrétních osob,“ uvedl člen vyšetřovací komise Leo Luzar (KSČM).


Zdroj
Reklama: