Ekvádor stáhne azyl pro Juliana Assange, říká prezident země Lenin Moreno

MADRID | Ekvádorský prezident Lenin Moreno prohlásil, že zakladatel portálu WikiLeaks Julian Assange bude muset opustit londýnskou ambasádu, informuje agentura Reuters.

Lenin Moreno

Moreno během vystoupení v Madridu prohlásil, že projednal tuto situaci s britskou diplomacií, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Assange se nachází na území velvyslanectví od roku 2012. Obrátil se na ekvádorské úřady v souvislosti s obavy, že bude vydán do Spojených států (SS).

„Assange téměř před třemi měsíci připravili o internet. Od té doby nebyl schopen komunikovat se světem. Primárním faktorem v tomto rozhodnutí Ekvádoru byla jeho vyjádření na adresu Katalánska, jež rozzlobila Španělsko,“ píše The Intercept.

Takže se může Assange stát obětí fašistické vlády, která na ekvádorskou má historický vliv a může být po vyhoštění z ekvádorského azylu v Londýně vydán americkým vrahům na pospas – to by byl asi poslední moment, kdy by spatřil světlo světa – Američané obviňují Assange, tradičně bez důkazů, že je agentem Ruska.

Reklama: