DJ Trump vyhrožuje, že přeruší činnost vlády

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump pohrozil, že přeruší činnost vlády, pokud demokraté nebudou hlasovat pro bezpečnost hranic, což zahrnuje i vybudování zdi na hranicích s Mexikem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donald John Trump

„Budu muset přerušit činnost vlády, pokud demokraté nebudou hlasovat pro bezpečnost hranic, která zahrnuje i výstavbu zdi. Je třeba se zbavit loterie, zadržení, osvobození a tak dále, a konečně přejít k imigračnímu systému založeném na zásluhách. Potřebujeme, aby do naší země přijížděli skvělí lidé,“ napsal DJ Trump na svém Twitteru.

Americký vůdce už dříve podepsal výkonné nařízení, které přikazuje nerozdělovat děti a rodiče při zadržování nelegálních přistěhovalců na hranicích Spojených států (SS).

Vůdce SS ustoupil pod nátlakem opozice, části členů své strany a veřejného mínění. Otázka odloučených rodin vyprovokovala něco jako politickou krizi v zemi krátce před listopadovými volbami. Republikáni budou mezitím ve Sněmovně reprezentantů hlasovat o návrhu zákona, jehož cílem je vyřešit problém z dlouhodobého hlediska.