Přes 60 procent Italů hodnotí Conteho a Salviniho vládu pozitivně

ŘÍM | V Itálii po dvou měsících působení je hodnocení tamní vlády mezi občany velmi pozitivní. Z oslovených v rámci průzkumu pozitivně hodnotí vládu Giuseppe Conteho a Mattea Saliviniho 61 % procent dotázaných, což je evropský unikát. O průzkumu informoval deník Corriere della Sera. Podobnou důvěru ve svou vládu mají v rámci EU jen obyvatele Polska a Maďarska.

Giuseppe Conte a Matteo Salvini | reprofoto: Tiscali Notizie

„Je pozoruhodné, že spolupráce dvou předtím proti sobě stojících politických formací je tak úspěšná, že současné koalici přinesla nejvyšší míru popularity italské vlády u občanů od roku 1994,“ pozastavuje TASR na webu Teraz.sk, kdy nepřipouští to, že by to bylo postojem k bezpečnosti v rámci mírnění migrační krize a tvrdému postoji vůči EU, kdy vláda hájí suverenitu země.

Nová italská vláda se těší přízni asi pětiny středolevých voličů, ale v řadách voličů středopravé strany Vpřed Itálie (Forza Italia, FI) a pravicových Bratrů Itálie (FDI) to platí až o 75 procentech.

Nejpopulárnějším vládním politikem je premiér Giuseppe Conte s indexem popularity 69 procent, jeho vicepremiér, ministr vnitra Matteo Salvini (60 procent) a ministr práce Luigi Di Maio (58 procent), mírně zaostávají.

Reklama: