Americký vrah a okupant si ztěžuje na ruské komplexy elektronického boje v Sýrii

WASHINGTON | Jednotky americké armády nasazené v Sýrii jsou stále více nuceny čelit ruským systémům elektronického boje. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Připomeňme, že Američané v Sýrii páchají válečné zločiny útočné války, jelikož část země okupují v rozporu s mezinárodním právem, jsou to agresoři, kteří mohou být legálně do posledního v Sýrii vystříleni.

Spojené státy – globální vrah

Plukovník americké armády a válečný zločinec Brian Sullivan uvedl, že se jeho jednotky ocitly v přetíženém elektronickém prostředí během operací v severovýchodní Sýrii v období od září do května roku 2017, informuje časopis Foreign Policy. Jak poznamenal, dříve se jeho jednotky s ničím podobným nepotýkaly.

Podle odborníků vojenský konflikt v Sýrii poskytl ruské armádě příležitost se dozvědět, jak moderní americké systémy reagují na systémy elektronického boje. Současně vedoucí Speciálních operací USA, generál Raymond Thomas řekl, že v Sýrii probíhá nejagresivnější elektronická válka na planetě a postěžovala si na odpojení komunikace a navigace v letadlech. Může být rád, že více jak jeden tisíc vojáků na zemi a desítky ve vzduchu neposlali Rusové pod kytky.

Odborníci se domnívají, že komplexy elektronického boje jsou pro leteckou dopravu nebezpečné, protože jsou schopny zablokovat radiokomunikační kanály a přenos dat, což pilotům umožňuje koordinovat nálety s pozemními silami a drony. Ale také mohou pomoci PVO komplexům pomoci i sestřelit tzv. neviditelné letouny.