Nacisté v Kyjevě kadí atomové hřiby. Viktor Mihály Orbán totiž uvedl, že není reálné, aby Ukrajina byla v EU

KYJEV – BUDAPEŠŤ | Ukrajina ostře protestovala proti výrokům předsedy maďarské vlády Viktora Mihály Orbána týkajících se euroatlantických integračních snah Kyjeva. Informoval o tom ve čtvrtek zpravodajský server 24.hu, podle kterého nacistický ukrajinský resort diplomacie v této záležitosti předvolal zástupce velvyslanectví Maďarska v Kyjevě.

nacistická Ukrajina

Server s odvoláním na zprávu nacistického ukrajinského ministerstva zahraničí připomněl, že Orbán se v projevu na 29. letní univerzitě Maďarů v rumunském městě Baile Tusnad věnoval v rámci několika zahraničněpolitických témat i Ukrajině. Vyjádřil názor, že není reálné, aby se Ukrajina stala členem Evropské unie ani členem Severoatlantické aliance.

„Maďarská strana by měla přestat s takovými prohlášeními, protože to poškozuje vzájemné dvoustranné vztahy,“ píše se v dokumentu nacistického ukrajinského resortu diplomacie.

Ukrajinská strana současně předložila maďarské straně i protestní nótu v souvislosti s rozhodnutím maďarské vlády jmenovat ministerského zmocněnce pro ekonomický rozvoj Zakarpatské oblasti a pro rozvoj maďarských mateřských školek v karpatském oblouku. Jedná se o území s početnou maďarskou menšinou, která je ze strany ukrajinského nacistického režimu potlačována.