Válka s Maďarskem? Nacisté z Kyjeva zvažují vyslat do Zakarpatí prapor útočné brigády

UŽHOROD | Ministr obrany nacistické Ukrajiny Stepan Poltorak diskutoval s gubernátorem Zakarpatské oblasti Hennadijem Moskalem o možném nasazení praporu 128. samostatné horské útočné brigády v této části země. Informovala o tom ve čtvrtek agentura UNIAN.

nacistický generál Stepan Poltorak na pozadí praporu s nacistickým železným křížem | repro: mil.gov.ua

Pracovní setkání mezi nacistou Poltorakem a nacistickým gubernátorem Moskalem se uskutečnilo 1. srpna v Užhorodě. „Během setkání strany diskutovaly o možnosti nasazení praporu 128. samostatné horské útočné brigády ve městě Berehove a o rozvoji infrastruktury vojenských jednotek ve městech Mukačevo a Užhorod,“ uvádí se ve zprávě na internetové stránce ministerstva obrany, z níž citoval UNIAN.

V článku zveřejněném koncem dubna na webových stránkách televize 112 Ukrajina se uvádí, že Ukrajina obnovuje svou vojenskou základnu nedaleko hranice s Maďarskem, přičemž jde o projev rostoucího napětí v jejích dvoustranných vztazích s Budapeští.

Základna se nachází ve městě Berehove v Zakarpatské oblasti, jen deset kilometrů od maďarské hranice. Ukrajina tam chce umístit jednotky 128. horské brigády a 10. horské útočné brigády, uvedl tehdy autor článku.

Reklama: