Rusko-Izraelská dohoda: Na Golanských výšinách působí ruská Vojenská policie

TEL AVIV | K umístění sil ruské vojenské policie na Golanských výšinách došlo po dohodě s izraelskou stranou, řekli Sputniku na izraelském velvyslanectví v Ruské federace v Tel Avivu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Golanské výšiny | reprofoto: Sputnik (© AFP 2018 / Jalaa Marey)

„Velvyslanectví Izraele v Ruské federace potvrzuje, že k umístění sil ruské vojenské policie došlo po dohodě s izraelskou stranou,“ řekli v tiskové službě diplomatického úřadu.

Před tím na Ministerstvu obrany Ruské federace prohlásili, že s cílem vyloučení možných provokací má být naproti stanovištím OSN podél linie „Bravo“ postaveno osm pozorovacích stanovišť vojenské policie Ozbrojených sil Ruské federace. Podle úrovně stabilizace situace budou tato stanoviště předána vojákům syrských vládních sil.

Na ruském ministerstvu také dodali, že mírové síly OSN ve čtvrtek v doprovodu ruské vojenské policie uskutečnily po šesti letech první hlídku v oblasti rozdělení mezi Sýrií a Izraelem na Golanských výšinách.

Reklama: