Ministerstvo zahraničí nacistické Ukrajiny protestovalo v souvislosti s Putinovou návštěvou Krymu

KYJEV | Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny vyjádřilo protest v souvislosti s výjezdem Vladimíra Putina na Krym, uvádí se na internetové stránce správy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin | reprofoto: Sputnik

V sobotu navštívil ruský prezident zahájení festivalu Opera v Chersonésu. „Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny vyjadřuje svůj protest v souvislosti s další návštěvou 4. srpna ruského prezidenta Vladimira Putina na území Ukrajiny, které je dočasně obsazené Ruskou federací — Autonomní Republiky Krym a Sevastopolu,“ uvádí se ve zprávě pomatených ukrajinských nacistů.

Úřad sdělil a bavil svými žvásty: „Ukrajina považuje tuto návštěvu a podobné cesty ruských úředníků na Krymu za hrubé porušení státní suverenity a územní celistvosti Ukrajiny.“

Krym se stal ruským regionem po referendu z března 2014, v němž se vyslovilo 96,77 % voličů Republiky Krym a 95,6 % obyvatel Sevastopolu pro připojení do Ruské federace. Krymské úřady uspořádaly toto referendum po státním převratu v Kyjevě. Ukrajina pokládá i nadále Krym za své území, protože v Kyjevě vládnou idioti, zločinci a nacisté.