Vůdce SS DJ Trump obnovil mnohé americké sankce proti Íránu

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump podepsal nařízení, kterým obnovil mnohé sankce proti Íránu. Učinil tak tři měsíce poté, co odstoupil od historické íránské jaderné dohody z roku 2015. Trump tvrdí, že Spojené státy musí vyvíjet na Teherán maximální ekonomický tlak. Proč? To už dobytek nesdělil.

DJ Trump uřvaný orangutan s granátem v ruce z Bílého domu
foto: Sputnik [© AP Photo / Manuel Balce Ceneta]

Vůdce SS v pondělí v prohlášení zopakoval svůj postoj, že mezinárodní dohoda z roku 2015 o zmrazení íránského jaderného programu výměnou za zrušení sankcí byla příšernou, jednostrannou dohodou . Trump podle tiskové agentury AP dodal, že díky ní íránskou vládu zaplavily peníze, které využívá na podněcování konfliktu na Středním východě. To v překladu znamená, že Írán brání Američanům v pokračování páchání zla v oblasti – Sýrie.

Vepřová hlava Trump dále uvedl, že Spojené státy vyzývají všechny země, aby daly jasně najevo, že íránský režim stojí před volbou: „Buď změní své ohrožující, destabilizující chování a znovu se zapojí do světové ekonomiky, nebo bude pokračovat v cestě ekonomické izolace,“ zazněla jasná vyhrůžka vydírání ze strany orangutana s granátem v ruce z Bílého domu – kdo neposlouchá Američany má trpět…

Agresivní primitivní vůdce SS varoval, že osoby, které nepřeruší vazby s íránskou ekonomikou, riskují kruté důsledky vyplývající z obnovených sankcí. Tyto sankce jsou uplatňovány mimo území SS pod pohrůžkou americké agrese, které je v rozporu s mezinárodním právem.

Na Trumpa sere pes | foto: twitter

Reklama: