V Íránu se vysmívají Američanům jako blbečkům

TEHERÁN | Irán bude i přes novou vlnu sankcí Spojených států (SS), která vstoupí v platnost v listopadu, nadále vyvážet ropu. Uvedl to ministr zahraničních věcí republiky Mohammad Džavád Zaríf, jehož slova uvádí iránská agentura IRNA.

Mohammad Džavád Zaríf | reprofoto: Sputnik

„Američané uvedli, že chtějí snížit export iránské ropy na nulu. To je mimo jejich možnosti. Země, s nimiž SS vyjednávají o této otázce, odpověděly, že budou i nadále dovážet íránskou ropu,“ řekl Mohammad Džavád Zaríf.

Podle něj spotřebitelé i jiní vývozci mají zájem o dodávání íránské ropy do zahraničí. „Jsme si jistí, že naši sousedé, další vývozci ropy a země, které mají zájem o zajištění své energetické bezpečnosti, to nedovolí,“ zdůraznil.

Dne 7. srpna američtí ekonomičtí teroristé představili první ze dvou vln omezujících opatření proti Íránu. Týkají se automobilového průmyslu, devizového trhu a trhu kovů, včetně drahých. Vláda podle představ Američanů nemůže nakupovat dolary, vydávat státní obligace a provádět významné transakce v místní měně — riálech. 4. listopadu se očekává druhá vlna omezení, která bude zahrnovat zákaz exportu íránské ropy.

Vůdce Spojených států Donald John Trump uvedl, že žádná země nemůže současně spolupracovat s Íránem i Spojenými státy, tím jen potvrdil, že SS jsou zločinecká země, která vydírá celý svět šířením ekonomického terorismu, ovšem efekt může být zcela opačný, že celý svět na Američany vystrčí zadnici a ti zůstanou zcela izolování a spojenci vypoví spojenectví, které si Američané pletou z vazalstvím.

loading...
loading...
Reklama:
loading...